Nasz zespół

Stanisław Zając

dyrektor

Rocznik 1969. Humanista z wyboru i z wykształcenia. W Centrum Kultury Śląskiej pracuje od początku jego istnienia. Do pracy dojeżdża rowerem, którym podróżuje także po Europie. Ceni prostotę, uczciwość i ludzi. W pracy akademickiej koncentrował się na literaturze emigracyjnej.

Arkadiusz Kuzio-Podrucki

kierownik Działu Programowego; sprawy programowe, edukacja historyczna

Rocznik 1968. Historyk badający przeszłość śląskich książąt, hrabiów i baronów. Z tej przyczyny bywał w niejednym zamku, pałacu czy dworku. Fakt, że Centrum ma siedzibę w dawnym pałacu hrabiów Henckel von Donnersmarck, powoduje, że łączy przyjemne, czyli swoją pasję,  z pożytecznym, czyli pracą.

Barbara Banasz

księgowa

Księgowa z powołania, siatkarka z pasji. Z Nakłem Śląskim związana od 1995 r. Lubi podróże, sport i muzykę lat 80.

Katarzyna Moron

organizacja imprez oraz pracy Centrum, sprawy kadrowe

W Centrum Kultury Śląskiej realizuje swoje powołanie, pasje i skłonności menadżerskie od listopada 2013 r. Z wykształcenia organizator produkcji telewizyjno-filmowej, łączący w swoim życiu zawodowym zamiłowanie do sztuki z żyłką handlową. W swojej pracy stawia na człowieka i na zespół, z którym współpracuje. W życiu przede wszystkim mama, ale i podróżniczka , poszukująca boskich dróg i ludzkich serc, ciągle ciekawa świata, pełna pokory i dystansu.

Renata Głuszek

sprawy programowe, promocja, sekretariat

Z wykształcenia politolog. W Centrum Kultury Śląskiej prawie od początku, tj. od lutego 2013 r. Praca w Cekusiu bardzo odpowiada jej predyspozycjom – jako klasyczny Wodnik jest bowiem kreatywna, a jej sprawne pióro (wyćwiczone w wieloletniej pracy redakcyjnej w branży home entertainment) bardzo przydaje się przy redagowaniu strony internetowej i Facebooka. Poza pracą koncentruje się na tropieniu związków polsko-holenderskich, czemu poświęciła dwie strony internetowe: Polen voor Nederlanders oraz Holandię bez tajemnic.

Janusz Szwajnoch

sprawy programowe, promocja, oprawa techniczna imprez, oprowadzanie gości

Z wykształcenia historyk, od urodzenia humanista, pragnący jak na razie bez skutku zgłębić tajemnice ludzkiego istnienia, człowiek o szerokich horyzontach. Elastyczny umysł, nie myślący dogmatycznie, otwarty i towarzyski.

Robert Piontek

nadzór administracyjny i techniczny nad pałacem i jego przyległościami, oprawa techniczna imprez

Pracę w Centrum rozpoczął z początkiem 2014 roku, jako student Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na wydziale Wychowania Fizycznego. Kierunek studiów jest związany z jego pasją, która wiąże się z szeroko pojętym zagadnieniem kultury fizycznej. Mimo to szybko zaaklimatyzował się wśród grupy humanistów i znalazł swoje miejsce jako osoba odpowiadająca za techniczną i administracyjną stroną funkcjonowania Centrum.

Barbara Bereska

utrzymanie porządku w pałacu, obsługa imprez

Z wykształcenia handlowiec. Rdzenna Ślązaczka, mieszkanka Nakła Śląskiego. Losy jej przodków związane są z rodem Henckel von Donnersmarck. Dlatego też  bardzo dba o pałac należący niegdyś do tego rodu, w którym obecnie mieści się siedziba Centrum Kultury Śląskiej. Do jej zainteresowań, prócz kultury śląskiej należy folklor kaukaski, a zwłaszcza taniec lezginka.

Andrzej Widera

pracownik gospodarczy

W Centrum od 2017 r. pełniąc rolę pałacowej „złotej rączki”. Potrafi zrobić prawie wszystko (to „prawie” jest oznaką skromności). Interesuje się przyrodą, lubi zbierać grzyby i jagody, zna się także na drzewach. Jego specjalność stanowi korowanie drzew. Ale jak każdy prawdziwy mężczyzna interesuje się sportem.

Piotr Susek

pracownik gospodarczy

W Centrum od marca 2019 r. Jest rodowitym nakielszczaninem. Lubi jazdę na rowerze, interesuje się sportem oraz muzyką rockową.

Magdalena Zaton-Mikołajczak

fotografowanie, projektowanie graficzne

Konkretna i solidna – pomimo artystycznego wykształcenia. W zespole Centrum Kultury Śląskiej najmłodsza stażem.  Zdecydowanie woli działać niż dywagować bez końca. Napędzana na co dzień białą kawą, zwalnia przy dźwiękach Sigur Rós.

Aleksandra Głaz

asystentka dyrektora

W Centrum od lutego 2021 r. Dba o dobrą organizację pracy biura i wspomaga zespół w organizacji imprez. Energię i inspirację do działania czerpie od swoich najbliższych, w szczególności od dwóch dorastających synów.  Lubi wyzwania, dzięki którym może zdobywać nowe umiejętności. W wolnym czasie ćwiczy jogę i uczy się gry na ukulele.