Osiecka kontra Młynarski

koncertMożliwość komentowania Osiecka kontra Młynarski została wyłączona

Dobra piosenka nigdy się nie starzeje. Tak można bowiem sądzić po ogromnym zainteresowaniu koncertem „Osiecka kontra Młynarski na jazzowo”, który odbył się w Centrum 3 listopada 2019 r. w ramach 17. Tarnogórskich Spotkań Jazzowych.

W koncercie wystąpili jako wokaliści aktorzy Teatru Zagłębia w Sosnowcu Beata Marczewska i Tomasz Muszyński, którym na instrumencie klawiszowym akompaniował Adam Snopek, który współpracuje z Teatrem Śląskim, Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym i jest laureatem międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach.

Aktorskie interpretacje oraz jazzowe aranżacje sprawiły, że dobrze znane utwory zyskały nowy wymiar, a publiczność nawet tych lżejszych „kawałków” („Sing sing” Osieckiej, „Jesteśmy na wczasach” Młynarskiego) słuchała w głębokim skupieniu. W repertuarze Marczewskiej i Muszyńskiego znaleźli się także „Okularnicy”, „Niech żyje bal”, „Uciekaj moje serce”, „Nie ma to jak u mamy” czy bardzo przejmujące „Och życie kocham cię nad życie”.

O tym, jak bardzo podobał się ten występ, świadczyła owacja na stojąco.

Zdjęcia: Magdalena Zaton

» koncert » Osiecka kontra Młynarski

15 listopada 2019

Comments are closed.